INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
Kilkanaście lat doświadczenia

KONSTRUKCJE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Ogrody projektowane dla Ciebie

Całoroczny ogród zimowy we Wrocławiu

Ogród zimowy to przede wszystkim wygoda i prestiż.
Oferujemy najlepsze ogrody pod słońcem we Wrocławiu.
Istnieją tutaj w zasadzie dwie szkoły tworzenia całorocznych ogrodów zimowych.
Ogrody zimowe dzieli się najczęściej na tak zwane zimne oraz ciepłe. Prawdziwe oranżerie to tylko ciepłe ogrody, czyli konstrukcje, które przez cały rok zapewniają odpowiednie warunki dla rozwoju roślin oraz dla nas, bo jak wiadomo, tego typu konstrukcje tworzy się przede wszystkim dla siebie i dla rodziny.

Zapytaj o wykonanie ogrodu zimowego we Wrocławiu tel. 500 171 259

Całoroczny ogród zimowy to doskonała konstrukcja

Przygotowując się do stworzenia właściwego ogrodu zimowego trzeba pamiętać, że będziemy mieli tutaj do czynienia z konstrukcją aluminiową. Typowe ogrody o powierzchni użytkowej na poziomie około 20 metrów kwadratowych to trwała i najlepszej jakości konstrukcja, właśnie dzięki zastosowaniu profili aluminiowych. Zastosowanie aluminium jest w stanie wyraźnie zmniejszyć masę konstrukcji, albowiem jest to materiał lekki i wytrzymały, inne typowe materiały wykorzystywane w ogrodach zimowych, także należą do materiałów najwyższej jakości.
Waga własna konstrukcji przekłada się na dwa bezpośrednie skutki dla właściciela nieruchomości. Po pierwsze, całoroczny ogród zimowy nie powinien być jedynie sposobem na wykończenie balkonu położonego na piętrze, ponieważ może być to bardzo duże, nieplanowane obciążenie dla całej konstrukcji. Po drugie, najlepiej jest tego typu ogród
zimowy planować już na etapie tworzenia planu dla całego budynku. Umożliwia to przygotowanie odpowiednich fundamentów i zmniejszenie kosztów inwestycji lub uzyskanie lepszego ogrodu za te same pieniądze. Ogród zimowy możemy zaplanować na każdym etapie budowy własnej nieruchomości, także już przy całkowitym wykończeniu budynku. Mimo to znacznie wygodniej będzie, jeśli się do inwestycji odpowiednio przygotujemy już na etapie projektowania domu.

Wentylacja i cieniowanie w każdym ogrodzie zimowym

Elementem kluczowym w całorocznych ogrodach zimowych np. w mieście Wrocław jest właściwa wentylacja wspierana też przez cieniowanie, które jest w stanie wyraźnie obniżyć temperaturę we wnętrzu ogrodu w gorące letnie dni. Zdecydowanie najistotniejsza jest zawsze wentylacja.
Ogród zimowy można traktować jako rekuperator ciepła i swoisty mechanizm wyrównywania temperatury w budynku. Kiedy ogród nagrzeje się dzięki promieniom słońca, można uruchomić wentylację i przejąć trochę tego ciepła. Dobry system wentylacji jest w stanie zmieniać temperaturę pomieszczenia nawet o pięćdziesiąt stopni, więc są to różnice znaczące. Kiedy z kolei w ogrodzie robi się zimno, wystarczy wyłączyć wentylację, by nam nie wychładzała pomieszczenia. Jeśli zapragniemy skorzystać z ogrodu w warunkach przyjemniejszych, dogrzejemy naszą oranżerię.
Jeśli ktoś chciałby efektywnie wykorzystywać ogród zimowy do regulacji temperatury domu, co jest naprawdę znakomitą chociaż często pomijaną funkcją oranżerii, powinien pomyśleć o oddzieleniu jej od całej konstrukcji dobrą kurtyną cieplną, na przykład ścianą betonową lub lepiej – klinkierową.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij