INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
Kilkanaście lat doświadczenia

KONSTRUKCJE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Ogrody projektowane dla Ciebie

Ogrody zimowe Łódź (całoroczne)

Tworzenie ogrodów zimowych całorocznych nigdy nie było specjalnie popularne w naszym kraju, ponieważ nie jesteśmy narodem, który czułby specjalną wrogość w stosunku do zimy. Nie mamy najmniejszych problemów przed wybraniem się na kulig czy ulepieniem bałwana, więc mało kto miał potrzebę wyrywania zimie kawałka zieleni i chowania się w nim przy zachowaniu bezpośredniego kontaktu z zimą za oknem. Brak tradycji na tym polu paradoksalnie stał się katalizatorem powstania mody na ogrody zimowe np. w takich miastach jak Łódź, ponieważ do klasycznej formy takich miejsc byśmy się w pełni raczej nigdy nie przekonali, ale forma nowoczesna to zupełnie inna kwesta.

Przeszklony pokój

Jeśli mielibyśmy zdefiniować nowoczesny styl budowania ogrodów zimowych, to wskazalibyśmy po prostu na umieszczenie jednego z pokojów poza domem, a właściwie wypuszczenie go poza główną bryłę budynku. Jest to bardzo obrazowe i równocześnie wyjątkowo trafne ujęcie tego podejścia do tworzenia ogrodów zimowych, ponieważ nowoczesny ogród zimowy wcale nie jest jakąś dobudówką do domu czy elementem do niego dołożonym. Są jego częścią, ale częścią odrobinę niesforną.

Najważniejsza różnica, którą trzeba podkreślać na każdym kroku, jest to, taki ogród zimowy np. w Łodzi przestaje być ogrodem. Nie znajdziemy w nim raczej roślin, ale pojawić się może telewizor czy komputer, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia, ponieważ takie miejsce ma być sposobem na kontaktowanie się z naturą, wracaniem do niej także w zimie. Odrzucamy może nie całkowicie, ale w zdecydowanej większości takie podejście na rzecz budowania typowej przestrzeni użytkowej z oknami zamiast ściany.

To spostrzeżenie także jest ważne, ponieważ nowoczesne ogrody całoroczne nie ewoluowały z werand, tak jak ogrody klasyczne, ale stały się krokiem dalej w trendzie tworzenia ścian ze szkła. Skoro nasz pokój dzienny, salon, może być bezpośrednio połączony z tarasem i w większości ściana pomiędzy pokojem i tarasem jest przeszklona, dlaczego by nie zbudować tam małego, przeszklonego daszku? Albo dachu większego? A potem go zabudować? A potem jeszcze usunąć pierwotną ścianę, bo po co niby właściwie ona tam stoi?

Na koniec przenosi się meble poza bryłę budynku i nasz salon jest dwa razy większy, z połową pomieszczenia poza domem. Efekt jest zjawiskowy i od razu mamy więcej przestrzeni.

Ekologia

Chociaż ogród zimowy nie jest już ogrodem, a tylko i aż pokojem, w naturalny sposób tracimy część kontaktu z naturą. Staramy się jednak, kierując się nowoczesnymi trendami, nie zapominać o niej całkowicie. Elementem tego jest zwłaszcza zamian elementów konstrukcyjnych ogrodu zimowego. Poszukiwanie wrażeń naturalnych sprawia, że naszym priorytetem staje się tu drewno. Całą drewniana konstrukcja wypełniona szkłem wygląda znakomicie, jeśli nie próbujemy udawać, że drewno jest czymś innym. Pozostawiamy jego w pełni naturalny wygląd. Dzięki nowoczesnym materiałom i sposobom impregnacji nie jest to wcale trudne ani nawet droższe od dotychczas stosowanych rozwiązań.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij