INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
Kilkanaście lat doświadczenia

KONSTRUKCJE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Ogrody projektowane dla Ciebie

Klasyczny ogród zimowy w Poznaniu

W nowoczesnych ogrodach zimowych zazwyczaj staramy się przez cały rok utrzymywać podobną temperaturę lub przynajmniej normalizować ją w taki sposób, by można ją było łatwo podnieść lub obniżyć o kilka stopni, kiedy chcemy w ogrodzie spędzić trochę czasu.
Klasyczne ogrody zimowe wykonane np. w mieście Poznań są bliżej spokrewnione ze szklarniami i czasami mówi się też, że są to zimne ogrody, ponieważ przez zdecydowaną większość czasu pozwalamy im żyć swoim własnym życiem.

Zapytaj o wykonanie ogrodu zimowego w Poznaniu tel. 500 171 259

Królestwo roślin w ogrodzie zimowych

W klasycznym ogrodzie zimowym królują rośliny. Takie ogrody zakładane były po to, by chronić rośliny, które w naszych warunkach nie przetrwałyby chłodnych miesięcy i trzeba by je co roku sprowadzać na nowo. Takie rozwiązanie byłoby zbyt kosztowne nawet dla ludzi o bardzo zasobnych portfelach, którzy byli prekursorami tworzenia ogrodów zimowych. Nie należy oczywiście uznawać, że oranżeria typu klasycznego jest rozwiązaniem, które sprawia, że będziemy mogli wygodnie korzystać z ogrodu zimowego tylko w lecie lub w najcieplejsze dni wiosny oraz jesieni. Tego typu przeszklona konstrukcja aluminiowa może być bardzo łatwo ogrzana, więc na co dzień będzie ona odizolowana od reszty domu, a w czasie kiedy będziemy chcieli z niego korzystać, nie będzie miała żadnego ujemnego wpływu na temperaturę budynku i nie będzie generowała dodatkowych kosztów.

Rozwiązanie opłacalne
Kwestia kosztów i ogólnie łatwości zastosowania takiego rozwiązania jest kluczowa.
Klasyczny ogród zimowy nie mógł mieć całorocznej formy ciepłej z powodów technologicznych. Dzisiaj sobie z tym już spokojnie radzimy, albowiem istnieją inne
rozwiązania technologiczne. Całoroczny ogród zimowy najlepiej jest tworzyć na etapie budowy domu. Jego wznoszenie później wymaga więcej wysiłku. W przypadku ogrodów klasycznych stosujących nowoczesne technologie okazuje się, że oranżerię może mieć każdy i
to za zadziwiająco niewielkie pieniądze.
Zazwyczaj dużym ograniczeniem jest ciężar konstrukcji. W przypadku oranżerii ciepłych pokrywanych szkłem, nawet jeśli stosowana jest lekka konstrukcja aluminiowa, należy spodziewać się ciężaru dachu na poziomie około 40 kilogramów za każdy metr kwadratowy jego powierzchni. W przypadku wykorzystania materiałów sztucznych, co jest wskazane w ogrodach klasycznych, nie traci się absolutnie nic w kwestii estetyki, a ciężar dachu spada o dziewięćdziesiąt procent do poziomu 4 kilogramów na metr kwadratowy.
Ciężar konstrukcji przekłada się na to, gdzie i jak możemy postawić nasz ogród zimowy. Lekka konstrukcja oznacza bowiem, że nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć sobie zamkniętą przestrzeń na tarasie na piętrze. W bardziej tradycyjnych lokalizacjach na parterze nie trzeba z kolei tworzyć fundamentu. W zupełności wystarcza płyta betonowa, która będzie podstawą podłogi i to wszystko. Potrzebny czas i koszty, których obawiają się zawsze inwestorzy, są redukowane do poziomu akceptowalnego praktycznie dla każdego właściciela nawet niewielkiej nieruchomości w Poznaniu czy okolicach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij