INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
Kilkanaście lat doświadczenia

KONSTRUKCJE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Ogrody projektowane dla Ciebie

Ogrody zimowe Warszawa (całoroczne)

Jaki właściwie byłby sens posiadania ogrodu zimowego np. w Warszawie, gdyby nie był to ogród całoroczny? Po to nam przecież ogród zimowy, by pomimo panujących na dworze mrozów wyjść na zewnątrz i móc cieszyć się wysepką lata, a jeśli nie samego lata, to przynajmniej ciepłem, komfortem i naturą.

Technologia nam pomoże

W dzisiejszych czasach nie musimy się specjalnie martwic o uzyskanie odpowiednich efektów, nawet jeśli nasz budżet nie jest specjalnie wygórowany. Nie ma bowiem większych problemów ze znalezieniem materiałów, które zapewnią naszemu ogrodowi zimowemu odpowiednią temperaturę przez cały rok. Nie ma też większego znaczenia, które z podejść do tworzenia całorocznych ogrodów zimowych zastosujemy: pokój wychodzący poza obrys budynku, zadaszony i oszklony taras, pomieszczenie przylegające do domu czy altanę w formie zimowego ogrodu. Zamiast zajmować się tym jak stworzymy ogród, możemy pomyśleć o tym, co w nim będzie. A może być tam naprawdę dużo.

Dom pod gołym niebem

Istnieją tutaj w zasadzie dwie szkoły tworzenia całorocznych ogrodów zimowych. Pierwsza z nich zrywa nieco z tematem ogrodu, ponieważ tworzy dla nas przestrzeń domową poza samą bryłą budynku. Taki ogród zimowy można kupić nawet jako gotowy moduł, który następnie ustawia się gdzieś w ogrodzie. Ma drewniana podłogę, ma przeszklone ściany, czasami jakąś atrapę kominka, porządne ogrzewanie i wszystkie wygody, których oczekiwalibyśmy w salonie. Do takiego miejsca wychodzi się w celu wyrwania się z czterech ścian i na przykład poczytania książki. Można jednak pójść dużo dalej.

Ogród to ogród

Druga szkoła tworzenia takich ogrodów podchodzi do tematu w sposób całkowicie poważny. Oznaczać to może nawet rezygnację podłogi lub stworzenie podłogi z elementów naturalnych, czyli na przykład poprzez ułożenie kostki brukowej, wysypanie części przestrzeni żwirem, w innych miejscach nasypanie piasku, a czasami nawet stworzenie zielonego kącika. W takich ogrodach nie stroni się od ustawiania roślin doniczkowych, nawet bardzo dużych, które nie są zresztą obce także innym rozwiązaniom. W tym wypadku drzewka mogą trafić nawet do ziemi.

W typowych ogrodach pojawiają się prawdziwe kominki, dzięki którym można cieszyć się prawdziwym ogniem, a najbardziej nastawieni na naturalne klimaty właściciele takich miejsc tworzą w nich niewielkie zbiorniki wodne, oczka wodne. Efekt jest zazwyczaj oszałamiający, zwłaszcza jeśli do takiego ogrodu zimowego przechodzi się wąskim przejściem od domu i jest on oddzielony od jego bryły. Tego typu ogrody zimowe mogą być tworzone ze wszystkich rodzajów konstrukcji, ale zdecydowanie najlepiej sprawdzają się ogrody w stylu wolnostojącego igloo. Stawialiśmy kilka takich konstrukcji w mieście Warszawa. Nie ustawimy w nich wygodnych foteli, ale ławki ogrodowe, huśtawki i pniaczki do siedzenia. Raj dla wegan.

W praktyce większość osób stara się szukać złotego środka pomiędzy tymi skrajnymi szkołami, przez co ich konstrukcje są bardzo przytulne i domowe oraz są też w tym samym czasie mocno zaznacza się w nich naturalny charakter.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij