INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KLIENTA
Kilkanaście lat doświadczenia

KONSTRUKCJE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
Ogrody projektowane dla Ciebie

Jak właściwie powstaje ogród zimowy?

Ogrody zimowe wyglądają minująco i wręcz trochę futurystycznie. Z tego powodu wiele osób trafiających do ekspertów od tworzenia tego typu konstrukcji w ogóle nie wie, w jaki sposób powstają ogrody zimowe i zaczyna dyskusję na ich temat właśnie od zadawania pytań związanych z tym tematem. Warto jest sobie przybliżyć trochę tę kwestię, aby mieć lepsze rozeznanie przed zastanawianiem się, jaki ogród zimowy byłby idealny dla nas.
Igloo i część domu
Na początek trzeba zaznaczyć, że ogród zimowy może mieć postać wolnostojącego igloo, do którego przechodzi się z domu wyodrębnionym specjalnie przejściem lub może być częścią domu, na przykład swoistą werandą lub zabudową przestrzeni, która normalnie pełni rolę tarasu bądź znajduje się przed wyposażonym w kolumny wejściem do domu. Pierwsza z tych opcji jest dość rzadko wybierana że względu na cenę i wymagania takiego rozwiązania. Dlatego w tym miejscu warto jest się skupić przede wszystkim na drugiej z zaproponowanych opcji.
Plan i szkielet
Na samym początku trzeba sobie ustalić, w jakim miejscu powstanie nasz ogród zimowy. W poprzednim akapicie wskazaliśmy już
wstępne propozycje, ale zazwyczaj najlepszym sposobem jest podpatrywanie innych realizacji i zdecydowanie, że właśnie czegoś takiego,
jak na obrazku, pragniemy.
Kiedy wiemy już, gdzie będzie ogród zimowy, zabieramy się do jego realnego konstruowania. Każdy ogród zimowy jest
zbudowany na planie specjalnego szkieletu z tworzyw sztucznych lub aluminium, na którym porozpinane będą przezroczyste tafle odpowiadające za efekt ogrodu zimowego. Montowanie takiego szkieletu nie jest skomplikowane, chociaż zupełnie inaczej będzie się to robiło na tarasie i na gołej ziemi. Zazwyczaj warto mieć na starcie jakąś podstawę.
Malowanie konstrukcji i montowanie szyb
Szkielet ogrodu zimowego musi posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które nanosi się na niego po prostu za pomocą
specjalnych farb proszkowych. Dbają one o to, by nie powstawały odpryski i nie wdawała się rdza.
Odpowiednie zabezpieczenie szkieletu jest kwestią kluczową dla kolejnego kroku i kroku w zasadzie ostatniego, czyli położenia elementów szklanych. Dzisiaj oczywiście nie korzysta się raczej ze szkła, ale z tworzyw sztucznych, które pełnią taką samą funkcję. Ich jakość użytkowa jest lepsza, a ich waga znacznie mniejsza, co oznacza, że całość może być mniej masywna i dzięki temu wyraźnie tańsza.


powrót do listy aktualności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pliki te wykorzystywane są do
gromadzenia statystyk odwiedzin naszej witryny. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. zamknij